0
0
0
s2sdefault

„Eljött a nap, mit várva-vártunk,

Az égen csillagfény ragyog.

Jézuska fáját ím elhozták

A halkan szálló angyalok.

Köszönjük neked, édes Jézus,

Hogy szíved minket így szeret,

S angyalok dalával együtt

Dicsőítjük ma szent neved!”

A téli szünet előtti utolsó nap ünnepi hangulatban telt iskolánkban. Diákjaink fehér blúzba, ingbe öltözve érkeztek, hogy ezzel is megtiszteljék egymást és a közelgő ünnepet. A kápolnában összegyűlve ünnepi szentmisével kezdtük a napot. A közös imádság után, áhítattal néztük és hallgattuk iskolatársaink pásztorjátékát. Immáron több éves hagyomány, hogy erre mindig a negyedik évfolyamos diákok készülnek. Szép és megható volt az énekkel, tánccal, bábjátékkal tarkított előadásuk, mellyel megajándékoztak minket. A délelőttöt karácsonyi dalok közös éneklésével zártuk. Reméljük az otthoni ünneplések is hasonlóan meghitt és békés légkörben telnek majd diákjainknak.