„Az iskolatej program célja, hogy felhívja a figyelmet a tej fontosságára a kiegyensúlyozott étrend részeként, valamint segítse, hogy minél több gyerek igyon tejet. Célja, hogy minden gyermek szemléletében kialakuljon az egészség megőrzésének fontossága. A kalcium kulcsfontosságú tápanyag az erős, egészséges csontok képzéséhez. Ezért elengedhetetlen, hogy a kalcium szerepeljen a gyermekek étrendjében, különösképpen gyermekkortól serdülőkorig. Ez biztosítja azt, hogy a gyermekek a lehető legerősebb csontozattal rendelkezzenek, amikor a felnőttkorba lépnek.” A 2015/16-os tanévben iskolánk is csatlakozni tudott ehhez a programhoz, így a napi ingyenes gyümölcs mellett, tejet, csokis tejet, kakaót, joghurtot, sajtot is kapnak diákjaink, melyet jóízűen fogyasztanak el.